2438/​299

Kinesisk famille rose bordlampe af porcelæn, dekoreret i farver og underglasur blå med figurscener, fransk montering af forgyldt bronze. 18. og 19. årh. H. inkl. skærmholder 69.

Base med hul til ledning. Nyere ledning. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?