1831/132
George III chatol af mahogni med vitrineoverdel, front med skriveklap og fire skuffer. England. Ca. 1800. H. 226. B. 114. D. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Engelte løse greb.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag