Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 1960, 7/65 og Rob. Jacobsen 1960, 4/50. To litografier, hvoraf det ene er på japanpapir. Bladstørrelse 51,5×66,5 og 50×65. (2)
Mindre håndteringsmærker. Det ene værk med nogle folder.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019