2422/804
Ubekendt design
Tre pers. sofa og et par lænestole med af mørkbejdset træ. Hynder i sæde og ryg betrukket med grøn uld. L. 191. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En sprosse knækket ved ryg. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag