2204/766
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-5”. Fem pendler med skærme af blålakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 50. (5)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||