2439/1579
Engelsk pemproke table af mahogni med indlagte lister af satinwood, hver side med klapper, sarg med skuffe, tilspidsede ben på spolehjul af messing. 19. årh.s begyndelse.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.
Fra
i
Vurdering