1627/2018
Herrearmbåndsur af guld. Model Seamaster de Ville. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere lænke af 14 kt. guld. Vægt ca. 60 gr. Urets diam. ca. 34 mm. O: ca. 19 cm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på glas. Gravering på bagkapslen.
Herrearmbåndsure, 6. juli 2016
Vurdering
Hammerslag