2032/61
I. L. Jensen, skole, 19. årh.s midte
En blomstrende appelsingren. Sign. L. S. 1847. Olie på lærred. 21,5×30,5.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer samt afskalninger langs øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud