2440/​27

Et par kinesiske skåle af porcelæn, dekoreret i rød glasur, indvendig hvide. Med stande af træ. 19. årh. H. 5 cm. Diam. 13 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, nogle afslag på rand, den ene med et par hårrevner fra kanten.

Fra i Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1069951 (Autobud) 6.500 DKK
913932 6.000 DKK
1069951 (Autobud) 5.500 DKK
913932 5.000 DKK
1069951 (Autobud) 4.800 DKK
913932 4.600 DKK
1069951 4.400 DKK
1119251 4.200 DKK
973551 4.000 DKK