2440/27
Et par kinesiske skåle af porcelæn, dekoreret i rød glasur, indvendig hvide. Med stande af træ. 19. årh. H. 5 cm. Diam. 13 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, nogle afslag på rand, den ene med et par hårrevner fra kanten.
Vurdering
Hammerslag
1069951 (Autobud) | ||
913932 | ||
1069951 (Autobud) | ||
913932 | ||
1069951 (Autobud) | ||
913932 | ||
1069951 | ||
1119251 | ||
973551 |