Johanne Krebs (f. Byrum, Læsø 1848, d. København 1924)
Parti med et gammelt vagttårn ved Palazzo del Principe Andrea Doria, Genoa. Usigneret. Betegnet på bagsiden Joh. Krebs 1922. Olie på lærred. 36×51.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. september 2023
26 bud