2413/700
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med grøn glasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 26.
Enkelte overfladeridser og mærker. Enkelt mindre glasurafslag på bundkant.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud