2115/917
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med bordeaux rødt velour. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud