Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Vipstjerter. Sign. Johannes Larsen. Træsnit på japanpapir. Lysmål 25,5×29. Svømmende svaner. Sign. Johannes Larsen. Træsnit på japanpapir. Lysmål 23×28,5. (2)
Papiret bølger en smule. Det ene med mindre folder. Papiret er let gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
22 bud