2427/​252

En samling musselmalet porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Kgl. P., B&G m.fl. 19.-20. årh. (6)

Bestående af:

En chokoladekop og to kagetallerkener nr. 181. Den Kongelige Porcelainsfabrik.

Plat de menage. B&G.

To saltkar. Tysk producent.

Saltkar med reparationer og mindre afslag på kanter. Chokoladekop med brændingsfejl indvendigt. Den ene kagetallerkene vipper. Plat de menage mangler låg, mindre uregelmæssigheder fra produktionen.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

19 bud

936709 550 DKK
850340 (Autobud) 500 DKK
936709 500 DKK
850340 (Autobud) 480 DKK
936709 460 DKK
850340 440 DKK
936709 420 DKK
850340 (Autobud) 400 DKK
936709 400 DKK
850340 (Autobud) 380 DKK
936709 360 DKK
850340 340 DKK
936709 320 DKK
850340 (Autobud) 300 DKK
936709 290 DKK
850340 280 DKK
936709 270 DKK
980695 260 DKK
508386 250 DKK