2427/252
En samling musselmalet porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Kgl. P., B&G m.fl. 19.-20. årh. (6)
Bestående af:
En chokoladekop og to kagetallerkener nr. 181. Den Kongelige Porcelainsfabrik.
Plat de menage. B&G.
To saltkar. Tysk producent.
Saltkar med reparationer og mindre afslag på kanter. Chokoladekop med brændingsfejl indvendigt. Den ene kagetallerkene vipper. Plat de menage mangler låg, mindre uregelmæssigheder fra produktionen.
Vurdering
Hammerslag
19 bud
936709 | ||
850340 (Autobud) | ||
936709 | ||
850340 (Autobud) | ||
936709 | ||
850340 | ||
936709 | ||
850340 (Autobud) | ||
936709 | ||
850340 (Autobud) | ||
936709 | ||
850340 | ||
936709 | ||
850340 (Autobud) | ||
936709 | ||
850340 | ||
936709 | ||
980695 | ||
508386 |