2427/​252

En samling musselmalet porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Kgl. P., B&G m.fl. 19.-20. årh. (6)

Bestående af:

En chokoladekop og to kagetallerkener nr. 181. Den Kongelige Porcelainsfabrik.

Plat de menage. B&G.

To saltkar. Tysk producent.

Saltkar med reparationer og mindre afslag på kanter. Chokoladekop med brændingsfejl indvendigt. Den ene kagetallerkene vipper. Plat de menage mangler låg, mindre uregelmæssigheder fra produktionen.

Fra i Aarhus
Vur­dering

1.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

980695 260 DKK
508386 250 DKK