2044/​831

Dux design

“Avanti”. Fritstående skænk af sortlakeret træ. Front med tre låger og seks forkromede skuffer, indvendig indretning med hylder, håndtag og ben af forkromet stål. Udført hos Dux. H. 86. L. 226. D. 44.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK