2044/831
Dux design
“Avanti”. Fritstående skænk af sortlakeret træ. Front med tre låger og seks forkromede skuffer, indvendig indretning med hylder, håndtag og ben af forkromet stål. Udført hos Dux. H. 86. L. 226. D. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag