2144/133
Konrad Petrides (f. Wien 1864, d. 1943)
Et bjerglandskab med en vandringsmand ved en flodbred. Sign. K. Petrides. Olie på malepap. 72×102.
Mindre afskalninger samt enkelte retoucheringer. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag