1509/863
Helge Vestergaard Jensen (f. Herning 1917, d. København 1987)
Sæt på fire armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med lysegrå skind. Udført og stemplet hos Søren Horn's eftf. Niels Roth Andersen. (4)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og pletter.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag