1509/​863

Helge Vestergaard Jensen (f. Herning 1917, d. København 1987)

Sæt på fire armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med lysegrå skind. Udført og stemplet hos Søren Horn's eftf. Niels Roth Andersen. (4)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og pletter.

Moderne kunst og design, 24. februar 2015

Vur­dering

8.000–12.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK
(Autobud) 12.000 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
4.000 DKK