903/​244

Et par franske Napoloen III prydvaser af rød marmor med montering af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 60. (2)

Vaserne er i god stand, almindelig brugsslitage.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag