2431/20
Dansk barok klapbord af egetræ, sarg med skuffer, profilerede balusterformede ben hvorimellem sprosser. 18. årh. H. 74. L. 84/105/125. D. 117.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering