2027/​593

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

“Safranda”, 1969. Sign. Estève, Ep. D'A. Litografi i farver. Lysmål 55×54.

Litteratur: Vallier nr. 49.

Original stand. Fugtskjolder på bagsiden; umiddelbart ikke synlige på selve trykket. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK