1820/98
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
Græssende køer ved en kyst. Sign. N. P. Mols 07. Olie på lærred. 95×132.
Talrige mindre krakeleringer samt enkelte ridser. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag