12027/47
Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)
“Fredsdagen 24 juni.” Plakat. Tryksign. monogram TBJ. Litografisk tryk i farver. 1940'erne. Bladstørrelse 87×62. Uindrammet.
Fremstår med rifter i siden.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag