2441/9005
Stor italiensk rokoko kommode af nøddetræ med greb og sabots af forgyldt bronze, plade af gråbroget marmor, bombéformet korpus, svungne sider og front med to skuffer, svajede ben. 18. årh.s midte. H. 89. B. 138. D. 64.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Finérreparationer. Nøgle medfølger ikke.
Vurdering
1167154 |