2442/​927

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Fritstående skrivebord af patineret teak, opsat på tilspidsende ben. Front med fire skuffer i sarg. Model 36. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72,5. L. 143. B. 75.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flere reparationer.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?