Ubekendt maler, 19. årh.
To studier af blomster og frugter. Usignerede. Olie på lærred. Hver 29,5×42. Uindrammede. (2).
Den ene med retoucheringer (blomster). Begge med mærker efter blændrammen, krakeleringer og enkelte afskalninger. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021