2024/641
Hans Øllgaard (f. København 1911, d. sst. 1969)
Landskab. Sign. Øllgaard 62. Akvarel på papir. Lysmål 42×58.
Papiret er gulnet. Fugtplet på passepartout. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag