511/674
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Skovparti med kronvildt ved en sø. Sign. Carl Bøgh 1890. Olie på lærred. 35×51.
Krakeleringer. Behov for overflade rensning.
Malerier, 16. marts 2005
Vurdering
Hammerslag