2448/635
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med af stel af mørkbejdset eg, ryg og sæde betrukket med blomstret møbelstof. 1940–50'erne. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lettere løse samlinger.
Vurdering
Hammerslag
974362 |