2448/635
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med af stel af mørkbejdset eg, ryg og sæde betrukket med blomstret møbelstof. 1940–50'erne. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lettere løse samlinger.
Fra
i
Vurdering