2312/2
Russisk ikon med fremstilling af den korsfæstet Kristus omgivet af helgene. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 19. årh. 36×31.
Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
12 bud