888/183
Et par venetianske rokoko armstole af grønmalet og forgyldt træ, udskåret med bladværk og volutte armlæn, løse sæder og rygstykker betrukket med grøn silke. 18. årh.s midte. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag