1639/1712
Fransk regulatorur, pendul med kviksølv, hvidemaljeret urskive med arabertal, synligt værk stemplet AD. Mougin. 19. årh. H. 30.
Pendul samt to optræksnøgler medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 29. september 2016
Vurdering
Hammerslag