2435/239
Sæt på seks tyske jagtbægre af sølv, indvendig forgyldt, korpus med to riflede bælter og graveret med de Lichtenbergs adelige våbenskjold. Koch & Bergfeld, Bremen. 20. årh.s begyndelse. Vægt 206 g. H. 4,5 cm. (6)
Minimal alders- og brugsslitage.
Vurdering
283030 |