1822/​752

Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)

Et par bogstøtter af delvis sortpatineret gips i form af lænket mand ved klippe. Sign. Kai Nielsen fecit 04. Betegnet hhv. højre og vestre. H. 23. (2)

Slitage på patinering.

Moderne kunst og design, 29. maj 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK