2417/298
Figur af forgyldt og delvis bemalt bronze, Buddha, liggende på tredelt trone. Thailand 19. årh. H. 20 cm L. 39 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud