2003/​285

Tejne og to ølkrus af bemalet træ, det ene prydet med initialer og årstal anno 1792. 18.-19. årh. Tejne H. 29. L. 39. B. 34. Ølkrus H. 19 og 24. (3)

Tejne vipper. Fremstår med ornemhuller og frønnet træ, låget flækket, senere beklædt indvendig med stof. Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
(Autobud) 800 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK