Foto endnu ikke klar
846/​344

Signeret Qum helsilke tæppe, Persien. Klassisk havemøster. Signeret: Dud Khah. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 160×100.

Erhvervet i Singapore i 1999(certifikat medfølger)

Møbler, varia og tæpper, 26. februar 2014

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK