2139/1342
Turkissmykker af forgyldt sterlingsølv prydet med turkiser bestående af armbånd indvendig Diam. 6,5 cm. B. 2,5 cm. To-radet halskæde. L. 46 cm. Broche L. 6,5 cm. Samt ørehængere L. 3,8 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud