2440/1298
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Smykkesæt af sterlingsølv bestående af halskæde og armring hver prydet med hvid porcelæn fra Royal Copenhagen. Armring front: 6,5 cm. Armring L. ca 15,5 cm. Halskæde inkl. vedhæng L. 84 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering