905/58
Cilius Andersen (f. Odense 1865, d. Frederiksberg 1913)
Interiør med en ung kvinde ved morgentoilettet. Sign. Cilius Andersen 1898. Olie på lærred. 82×60.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 241, 1969 nr. 3.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag