2142/​9003

Hermès

“Birkin 35” taske af bordeaux Clemence læder med gyldne beslag, to hanke, rum med en indvendig lynlås lomme, to indvendige sidelommer og læderfor. Hængelås med nøgle medfølger. 1994. H. 25 x B. 35 x D. 18 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Få ridser på kanter og indvendigt. Nogle pletter på invendig lomme. Alle mål er cirkamål.

Fashion, 20. oktober 2021

Vur­dering

70.000 DKK

Hammerslag