2438/150
Regence armstol af mørkbejdset og guldstafferet bøgetræ, udskåret med gennembrudt ryg samt muslinger og bladværk, cabriole ben, sæde betrukket med blomstret møbelstof. 18. årh.s. begyndelse.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag