1516/1591
Dansk senempire tekande uidentificeret mesterstempel, København 1812 samt tedåse af sølv, Mester Nicolai Carstens, uidentificerbart Københavnermærke. 19. århundredes begyndelse. Vægt 705 gr. H. 12 og 17 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Kaffekande med let løs lågknop.
Varia, 16. april 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud