2414/681
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Cirkulært fad af stentøj, dekoreret med sungglasur. Sign. monogram, 21826. Kgl. P. H. 6. Diam. 35.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag