2436/227
Tre japanske vaser af mixed metal, en balusterformet med blomster og fugle i lavt relief, to med indgraveret dekoration, en med bambus og en med flod- og bjerglandskab. To med signatur. 20. årh. H. 12, 25 og 39 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Store vase med ridser og let korroderet overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag