903/219
Gustaviansk konsol af forgyldt træ med sarg af imiteret porfyr, plade af hvid marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 79. B. 94. D. 47.
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag