903/​219

Gustaviansk konsol af forgyldt træ med sarg af imiteret porfyr, plade af hvid marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 79. B. 94. D. 47.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK