12005/86
Fritstående møblement af rigt udskåret og forgyldt træ, bestående af sofa samt et par armstole, prydet med bladværk, rosetter og ornamentik Louis XVI form, 19. årh. Sofa H. 105. L. 125. D. 61. (3)
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag