12005/​86

Fritstående møblement af rigt udskåret og forgyldt træ, bestående af sofa samt et par armstole, prydet med bladværk, rosetter og ornamentik Louis XVI form, 19. årh. Sofa H. 105. L. 125. D. 61. (3)

Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK