2044/2
Dansk kommode af delvist forgyldt nøddetræ, plade af grønbroget marmor. Rokokoform. 19. årh. H. 64. B. 62. D. 42.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag